Nasza firma po raz pierwszy w historii swojej działalności wzięła udział w Targach Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska  EKO LAS. Targi miały miejsce w dniach 4-6 września 2008 w miejscowości Gołąbek koło Tucholi.

Na naszym stanowisku mieliśmy zaszczyt przedstawić naszą bogatą ofertę, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród zwiedzających. Liczba odwiedzających przerosła nasze oczekiwania do tego stopnia, że wymagała od nas codziennego dodrukowywania ulotek.

Gośćmi naszego stoiska byli nasi partnerzy ze Szwecji. Hans Fernqvist z Hassela Skogsprodukter AB patronował wystawie chwytaków HSP. Przedstawiciel Hydroscand zaprezentował węże i akcesoria hydrauliki siłowej. Producent kłonic firma EXTE również zaprezentowała swoją ofertę.

Targi w Tucholi były kolejnym doświadczeniem dla firmy. Zaprezentowaliśmy się szerszemu gronu i mogliśmy bezpośrednio spotkać się klientem. Mamy nadzieję, że to wszystko pozwoli nam w rozwoju naszej działalności.

11 Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska „EKO-LAS”, organizowane przez Targi Bydgoskie SAWO przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu i Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Leśnych. Współorganizatorami targów byli również znani w Europie organizatorzy targów leśnych tj. Elmia – Szwecja i KWF – Niemcy oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Patronat honorowy nad targami objęli m.in. Minister Środowiska i Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

„Eko-Las” jest od lat największą w tej branży imprezą targową w kraju, organizowaną w całości w lesie, a tegoroczna edycja przyniosła kolejny sukces. Łączna powierzchnia wystawiennicza na terenie otwartym zamówiona przez wystawców była bowiem 1,5 razy większa od powierzchni z roku 2006, a liczba firm uczestniczących w targach zwiększyła się o 12%. Udział w targach wzięło 120 wystawców – w tym 12 firm zagranicznych z Niemiec, Finlandii, Szwecji, Holandii i Czech. Targi odwiedziło ok. 4500 osób – pracowników lasów państwowych, przedsiębiorców usług leśnych, producentów, pracowników naukowo-badawczych.